Previous Next «Սարոյան» գրքային ակումբը «Ռուսական գրքի տանը» հերթական քննարկումն է անցկացրել ժամանակակից գրող Գրիգոր Գրիգորյանի հետ։ Օրակարգում էր Մ.Կունդերայի «Կեցության անտանելի թեթևությունը» գիրքը։
Read More »Previous Next «Սարոյան» գրքային ակումբը «Ռուսական գրքի տանը» հերթական քննարկումն է անցկացրել ժամանակակից գրող Գրիգոր Գրիգորյանի հետ։ Օրակարգում էր Մ.Կունդերայի «Կեցության անտանելի թեթևությունը» գիրքը։
Read More »Previous Next Երևանի Գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնի տնօրեն Վ.Պ. Ֆեֆիլովն այցելել է Կապանի «Ռուսական գրքի տուն»:
Read More »Previous Next «Ռոսկոսմոս» տիեզերագնացության ընկերության տիեզերագնաց, փորձարկող օդաչու Հարություն Կիվիրյանն այցելել է Երևանի «Ռուսական գրքի տուն» և ծանոթացել «Ռուսական գրքի տան» կողմից իրականացվող նախագծերին և ապագա ծրագրերին, որոնց նպատակն է զարգացնել մշակութային կապերը Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև։
Read More »Previous Next Երևանի «Ռուսական գրքի տան» նախաձեռնությամբ Կապան քաղաքում տեղի ունեցավ «Ռուսական գրքի տան» բացման արարողությունը: Հայաստանում «Ռուսական գրքի տան» հիմնադիր Մհեր Ավետիսյանը կարծում է, որ Սյունիքը հենց այն վայրն է, որտեղ պետք է խորապես հասկանալ հայ-ռուսական բարեկամությունը և դաշնակցային հարաբերությունները Հայաստանի […]
Read More »Previous Next «Ռուսական գրքի տան» նախաձեռնությամբ 44-օրյա պատերազմում զոհված զինվորների երեխաներն այցելել են Երևանի Հ.Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն և դիտել «Թզուկի երգը» ներկայացումը։
Read More »Previous Next «Հանրային դիվանագիտության առաջնորդ» միջազգային նախագծի շրջանակներում «Հանրային դիվանագիտության դերը ռուս-հայկական հարաբերությունների զարգացման գործում» թեմայով կլոր սեղան-քննարկում տեղի ունեցավ «Մեսիեր 53» հյուրանոցի նիստերի դահլիճում: Միջոցառումը կազմակերպել էին «Ռուսաստանի Ժողովուրդների Համագումար Համառուսաստանյան հասարակական կազմակերպությունը» և «Ռուսական գրքի տունը»։
Read More »Previous Next «Հայաստանում կան հիանալի, արձագանքող երիտասարդներ: Եվ մենք ուզում ենք ցույց տալ, որ ոչ թե նկարներից կամ կոմիքսների կերպարներից որևէ մեկը կարող է մոտիվացնել և ոգեշնչել, այլ իրական մարդիկ՝ իրական պատմությունով»,- Միխայիլ Փեյլի («ՀՀ Համառուսական Ոգեշնչող Շարժում» համահիմնադիր): Հայաստանում «Ռուսական գրքի տան» աջակցությամբ […]
Read More »Previous Next «Ռուսական գրքի տանը» տեղի ունեցավ «Հայկ Նահապետ» գրքի շնորհանդեսը։ Գրական հարուստ ֆոնի մեջ նորարարական, արժանապատիվ ու բովանդակալից է հնչում Արմենուհի Դեմիրճյանի «Հայկ Նահապետ» հայերենով հրատարակված գիրքը։ Գրական փոքր ժանրի՝ պատմվածքի շրջանակներում, հեղինակին հաջողվել է վերստեղծել մեզնից առանձնացված 4,5 հազար տարվա իրադարձություններ՝ ներկայացնելով աշխարհագրական իրողությունները, մարդկանց […]

The Saroyan Book Club
Previous Next At the “Russian Book House”, the Saroyan Book Club held another discussion with contemporary writer Grigor Grigoryan. On the agenda was M. Kundera’s book “The Unbearable Lightness of Being”.
Read More »Previous Next At the “Russian Book House”, the Saroyan Book Club held another discussion with contemporary writer Grigor Grigoryan. On the agenda was M. Kundera’s book “The Unbearable Lightness of Being”.
Read More »Previous Next The Director of the Russian Centre for Science and Culture in Yerevan V.P. Fefilov visited the “Russian Book House” in Kapan.
Read More »Previous Next The opening ceremony of the “Russian Book House” was held in the city of Kapan initiated by the “Russian Book House” in Yerevan. Mher Avetisyan, Founder of the “House of Russian Book” in Armenia, believes that Syunik is the […]
Read More »Previous Next At the initiative of the “Russian Book House”, children of soldiers killed in the 44- day war visited the State Puppet Theatre after H. Tumanyan in Yerevan and watched a performance of “The Song of the Gnome”.
Read More »Previous Next A round table on “The Role of Public Diplomacy in the Development of Russian- Armenian Relations” was held in the conference hall of Messier 53 Hotel in the framework of the International Project “Leader of Public Diplomacy”. The event was […]
Read More »Previous Next At the Russian Book House, the presentation of Marat Aleksanyan’s book “The Ship of My Thoughts” took place.
Read More »Previous Next “There are great, responsive young people in Armenia. And we want to show that it’s not someone from a picture or a comic book character who can motivate and inspire, but real people with a real story” Mikhail Paley (co-founder […]
Read More »Previous Next The presentation of the book “Hayk Nahapet” was held at the “Russian Book House”. Amidst a rich literary background, Armenuhi Demirchyan’s book “Hayk Nahapet”, published in Armenian, sounds innovative, dignified and informative. In the framework of a small literary […]