Previous Next «Ռուսական գրքի տանը» տեղի ունեցավ «Սարոյան» գրքային ակումբի հերթական հանդիպումը: Այս անգամ ակումբի հյուրն էր ժամանակակից գրող Արամ Ավետիսը: Մասնակիցները քննարկեցին Ի. Բաբելի «Հեծյալ բանակը» գիրքը:
Read More »Previous Next «Ռուսական գրքի տանը» տեղի ունեցավ «Սարոյան» գրքային ակումբի հերթական հանդիպումը: Այս անգամ ակումբի հյուրն էր ժամանակակից գրող Արամ Ավետիսը: Մասնակիցները քննարկեցին Ի. Բաբելի «Հեծյալ բանակը» գիրքը:
Read More »Previous Next Արծաթե դարի պոեզիայի միամսյակի շրջանակներում «Ռուսական գրքի տանը» տեղի ունեցավ «Երկու պոետ՝ երկու ճակատագիր» միջոցառումը՝ նվիրված մեծ բանաստեղծուհիներ Ա.Ախմատովայի և Մ.Ի.Ցվետաևայի ստեղծագործություններին։ Միջոցառմանը ներկա էին Եվրոպական դպրոցի սաները՝ ավելին իմանալու Ա.Ախմատովայի և Մ.Ի.Ցվետաևայի անհատականությունների մասին, ծանոթանալու նրանց տեքստերի հիմնական դրդապատճառներին, ճանաչելու բարձր պոեզիայի աշխարհը և պարզապես […]
Read More »Previous Next «Ռուսական գրքի տանը» տեղի ունեցավ պրակտիկ վորքշոփ՝ “Key Frameworks” թեմայի շուրջ, որը համախմբեց սկսնակ և գործող մասնագետներին՝ նոր գիտելիքի ստացման նպատակով: Վորքշոփը վարում էր Թերեզա Սաղաթելյանը, ով գործում է ոլորտում շուրջ 7 տարի:
Read More »«Ռուսական գրքի տանը» տեղի ունեցավ Ռուսաստանի Դաշնության փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինի և Հայաստանում ռուսական համայնքի ներկայացուցիչների հանդիպումը : Հանդիպման ավարտին հյուրերին ներկայացվեց «Ռուսական գրքի տան» գործունեությունը։
Read More »Previous Next «Սարոյան» գրքային ակումբը հերթական քննարկումն է անցկացրել «Ռուսական գրքի տանը»։ Օրակարգում Վ.Սարոյանի «Ուեսլի Ջեքսոնի արկածները» գիրքն էր: «Ուեսլի Ջեքսոնի արկածները» համարվում է գրողի լավագույն վեպերից մեկը, ում անունը դասվում է համաշխարհային գրականության այնպիսի տիտանների շարքին, ինչպիսիք են Ֆոլքները, Սթեյնբեքը և Հեմինգուեյը:

Previous Next At the ” Russian Book House,” the Saroyan Book Club held another discussion with contemporary writer Aram Avetis. On the agenda was the book “Konarmia” by I. Babel.
Read More »Previous Next At the ” Russian Book House,” the Saroyan Book Club held another discussion with contemporary writer Aram Avetis. On the agenda was the book “Konarmia” by I. Babel.
Read More »Previous Next “The Russian Book House” in the framework of the Silver Age Poetry Month hosted an event “Two Poets – Two Destinies” dedicated to the works of the great poets A. Akhmatova and M. I. Tsvetaeva. The pupils of the European […]
Read More »Previous Next “The Russian Book House” hosted a practical workshop on “Key Frameworks,” which brought together newcomers and current professionals to gain new knowledge. The seminar was conducted by Teresa Saghatelyan, who has been working in this field for about 7 years.
Read More »The “Russian Book House” in Yerevan hosted a visit by Deputy Foreign Minister of the Russian Federation Mikhail Galuzin to the Russian community in Armenia. This meeting took place in a warm and sincere atmosphere. At the end of the meeting, the […]
Read More »Previous Next The “Saroyan Book Club” hosted the next discussion at the Russian Book House.On the agenda was W. Saroyan’s book “The Adventures of Wesley Jackson”, whose name is among such titans of world literature as Faulkner, Steinbeck, and Hemingway.